Wakacje 2023 z archeologią

Wakacje 2023 z archeologią w Bydgoszczy. Warsztaty dla dzieci w ramach półkolonii.

Jeszcze chwila do wakacji, a my już zapraszamy na wakacyjne zajęcia, które będą dla Was dostępne w dwóch wariantach:

• warsztaty przedpołudniowe od 8:00 do 14:00 (opcja z posiłkiem)
  • warsztaty popołudniowe od 14:00 do 19:00 (opcja z posiłkiem)

W naszym ciekawym programie między innymi:

* poznawanie historii starożytnych cywilizacji i pozostawionych przez nie artefaktów i budowli,

* wspólne rozwiązywanie egipskich łamigłówek - „Pokój zagadek -miniescape room”,

* wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie lub do Zaginionego Świata w Myślęcinku

* seanse z ciekawymi filmami o starożytnych miastach i zaginionych cywilizacjach,

* odczytywanie egipskich hieroglifów i starożytnego pisma,

* budowanie piramidy z dostępnych materiałów,

* poznawanie starożytnych sposobów na skuteczne zapamiętywanie,

*GRY i zabawy starożytnych: Zawijanie w mumię, Porozumiewaniem się w nieznanym języku - gra „Astrianie”

*konkursy archeologiczne z nagrodami.

Cena za turnus 5 dni - 590 zł

Letnie spotkania z archeologią to warsztaty, realizowane w małych grupach (do 10 osób), podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać historię najstarszych budowli, posłuchać mitów o starożytnych wierzeniach oraz legend o wielkich bohaterach.

Zapoznają się z najnowszymi odkryciami archeologicznymi i zaginionymi cywilizacjami.

Podczas wycieczki do Biskupina będą mogli przenieść się na chwilę do pradawnych czasów i poczuć ich atmosferę.

W poznawanie prehistorii zaangażujemy wszystkie zmysły. Będziemy słuchać pradawnych instrumentów, poznamy znaczenie egipskich i sumeryjskich hieroglifów, spróbujemy przygotować starożytne potrawy.

Jeden dzień poświęcimy budowaniu piramid z kartonów i przeniesiemy się do świata bez nowoczesnej technologii.

Serdecznie zapraszamy do zapisów:

kontakt@dobrerelacje.edu.pl

#półkolonie dla dzieci w Bydgoszczy