Akademia Rodzica

To rodzice wyposażają dziecko w korzenie aby mogło stanąć mocno i rosnąć, wyposażają dziecko w skrzydła aby mogło się wznieść wysoko.

(J. J. Mc Whirter)

Napisano wiele książek, poradników i podręczników na temat komunikacji i porozumiewania się. Co by na ten temat nie napisać i powiedzieć, od zawsze fenomenem była i będzie umiejętność porozumiewania się rodziców ze swoimi dziećmi. To szczególny i niepowtarzalny kod, dzięki któremu rodzice i dzieci rozpoznają swoje potrzeby, rozumieją i rozszyfrowują nastroje. Komunikacja w okresie, gdy dzieci są małe jest kluczowa, ponieważ w czasie ich dorastania zmniejsza się nad nimi nadzór rodziców. Im dzieci stają się starsze i im częściej przebywają w innym środowisku niż dom rodzinny, wypracowane sposoby komunikowania ewoluują i weryfikują się. W momencie, gdy rodzice nie posiedli zdolności rozmawiania z dzieckiem, dają się złapać w pułapkę ciągłego mocowania się ze swoimi pociechami przy okazywaniu władzy rodzicielskiej.

Proponowany przez nas warsztat wspiera skuteczną komunikację w rodzinie, rozwija umiejętności porozumiewania się w trudnych sytuacjach. Warsztaty opierają się na koncepcji wychowania bez porażek Thomasa Gordona oraz teoriach Adele Faber i Elanie Mazlish.

Moduły warsztatu dla rodziców:

  • Poznaję swój styl komunikowania się
  • Słucham i słyszę swoje dziecko
  • Uczucia i potrzeby – uznaję emocje dziecka i  ustalam normy
  • Autonomia i pochwały
  • Moje dziecko uczy się chętnie - jak wspierać i pozwolić się uczyć.
Nazwa Ilość godzin Cena za godzinę Cena całego kursu
Warsztaty dla rodziców i opiekunów 16 50,00 zł 800,00 zł Zapisz się
;